Wyspa tylko w dużej kuchni?

Written by Super User

Wiele osób marzy o wspaniałej kuchni z wyspą. Często jednak okazuje się, że nie jest to możliwe, ponieważ mamy zbyt mało miejsca. Jak z tej sytuacji wybrnąć? Czy kuchnia z wyspą to opcja wyłącznie do przestronnych pomieszczeń? Warto się nad tym zastanowić.

Wyspa kuchenna jest najczęściej dedykowana do przestronnych wnętrz. Wszystko dlatego, że sama zajmuje dość sporo miejsca. Zazwyczaj mamy przecież tradycyjną linię mebli, czy też literę L albo U w swojej kuchni, a dopiero w środku znajduje się kuchenna wyspa. To całkiem sporo szafek, więc i przestrzeń powinna zostać odpowiednio dostosowana do takich elementów. Jeśli mamy mało miejsca, to nadmiar mebli będzie przytłaczał. Dlatego lepiej wtedy zminimalizować to, co wkładamy do naszych pomieszczeń.

W przypadku małych kuchni mamy dwie możliwości. Przede wszystkim w wielu mieszkaniach istnieje możliwość rozbicia ścianki działowej. Jeśli taką kuchnię połączymy z naszym salonem, od razu zyskamy znacznie więcej wolnej przestrzeni. Wtedy meble kuchenne mogą także uwzględniać wyspę, o jakiej marzymy. Trzeba jednak pamiętać, by też nie przesadzać z meblami. Wtedy warto też zrezygnować ze stołu, a zrobić miejsce do jedzenia właśnie przy wyspie. To spora oszczędność miejsca i szansa na ciekawe aranżacje.

Drugim rozwiązaniem jest stworzenie niewielkiej wyspy, ale zredukowanie innych mebli. Na szczęście obecnie dostępne są nie tylko standardowo szafki wiszące i stojące, ale także inne propozycje mebli kuchennych, dzięki czemu taką wizję można zrealizować.

Zobacz więcej na http://www.meble-wisad.pl

Easy Script